Ritchie Bros. iş makinesi sektörü ile bir araya geldi

Ritchie Bros. iş makinesi sektörü ile bir araya geldi

Kanadalı iş makinesi açık artırma şirketi Ritchie Bros. A4 Medya organizasyonunda gerçekleşen etkinlikle Türkiye’deki iş makinesi ve kaldırma ekipmanı satıcı ve kullanıcıları ile bir araya geldi. Ritchie Bros. etkinlikleri hakkında bilgilerin verildiği organizasyona firmanın Güney Avrupa ve Ortadoğu Yöneticisi Nicola Nicelli’de katıldı

 

Ritchie Bros. Türkiye Müdürü Hasan Er yaptığı sunumda firmanın makine alım ve satış süreçleri hakkında bilgiler verdi.

Ritchie Bros. dünya genelinde gerçekleşen iş makinesi açık artırmaları ile ilgili olarak Türkiye’deki iş makinesi tedarikçileri, kullanıcıları ve kiralama firmalarına A4 Medya organizatörlüğünde gerçekleştirilen seminer ile bilgi verdi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı ve Pendik Green Park Hotel’de düzenlenen organizasyonda Ritchie Bros.’ın Güney Avrupa ve Ortadoğu Bölge Müdürü Nicola Nicelli’de hazır bulunarak, katılımcılara Ritchie Bros.’ın dünya genelinde düzenlediği, iş makinesi, tarım makinesi, kamyon ve yedek parça satışları hakkında bilgiler verdi.

İş makinesi alım pazarı durumundan satış pazarı pozisyonuna geçen Türkiye’de daha aktif olmak isteyen Ritchie Bros., bunu yapabilmek için pazardaki alış ve satış aktörlerini doğru şekilde yönlendirmek istiyor. Bu anlamda gerek Türkiye’den yurtdışındaki Ritchie Bros. müzayedelerine daha fazla makine gönderebilmek gerekse de 2009 -2011 yılları arasında olduğu gibi Türkiye’de açık artırma yaparak, sıfır makine satışında Avrupa’nın en büyük 4. pazarından faydalanmak istiyor. Sadece 2015 yılında 345 müzayede düzenleyen Ritchie Bros.’un orta vade de Türkiye’de de bir iş makinesi açık artırma organizasyonu düzenlemeyi amaçladığını ifade eden Türkiye Müdürü Hasan Er, düzenlenen seminerlerle sektöre bunu anlatmayı hedeflediklerini söyledi. Seminerde katılımcılara sunumu yapan Hasan Er, Ritchie Bros.’un makine satış süreci, sözleşme türleri, makine alım yöntemleri ve detayları ve nakliye gibi konularda bilgiler verdi. Kendileri için son derece faydalı bir seminer olduğunu ifade eden Er, “Doğru bir katılımcı profili ile bir aradaydık. Seminer katılımcıların sorularıyla interaktif bir hal alarak daha faydalı hale geldi” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar