Avrupa İş Makineleri Komitesi (CECE) yeni başkanı Niklas Nillroth oldu

Avrupa İş Makineleri Komitesi (CECE) yeni başkanı Niklas Nillroth oldu

Şu anda Volvo CE sürdürülebilirlik ve halkla ilişkiler sorumlusu olan Niklas Nillroth, bu yıl 1 Ocak'ta görevi bırakan Enrico Prandini'nin yerini aldı.

Yeni başkan şu anda İsveç İnşaat Ekipmanları Birliği'nin (SACE) başkanlığını yapıyor ve ürün geliştirme, satın alma ve proje yönetimi gibi alanlarda yönetim pozisyonları üstlenerek bu alana zengin bir endüstri deneyimi getiriyor. Bu yıl Nillroth, ilgili AB düzenlemelerine yanıt olarak CECE'nin önerilerini denetleyecek. Nillroth, CECE Başkanı olarak inşaatta sürdürülebilirlik konusuna özellikle dikkat edeceğini belirterek “Elektrifikasyon ve dijitalleşme alanındaki farklı araçlarla emisyonları azaltmak gerçekten mantıklı. Ayrıca, sürdürülebilirlik sosyal alanı içinde, otonom makineler kullanarak güvenliği artırabilir ve dijitalleşme ve diğer yeniliklerin sunacağı her türlü yeni cihazla operatör ortamını iyileştirebiliriz” diyor.

CECE şu anda Avrupa çapında yaklaşık 1.200 inşaat ekipmanı üreticisini temsil ediyor. Toplamda üye şirketler yıllık 40 milyar € gelir elde ediyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar