TMB, dünya sıralamasına giren müteahhitleri ödüllendirdi

TMB, dünya sıralamasına giren müteahhitleri ödüllendirdi

Türkiye, "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde bu yıl da dünya ikincisi olmayı başardı. Türkiye, tüm dünyada referans olarak kabul edilen ENR Dergisi tarafından firmaların bir önceki yıl ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde ettikleri ciro esas alınarak hazırlanan listede, 10 44 firmayla zirvede Çin’in ardındaki yerini korudu.

Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından, inşaat sektörünün uluslararası başarısını kutlamak üzere Ankara’da düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, büyükelçiler, bürokratlar ile sivil toplum ve özel sektör temsilcileri katıldı. Törende 53 Türk müteahhitlik firmasının listede yer aldığı son üç yılın ödülleri verildi. 
Yurtdışı ziyareti nedeniyle törene katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sektörün bu onur gününde Türk müteahhitlere bir tebrik mesajı gönderdi.  "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde yer alan firmaları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalara ve ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşlarına rağmen Türk müteahhitlerinin yakaladığı ivmeyi koruduğunu vurguladı. Listede 44 firma ile ikinci sırada yer alan Türkiye’nin gelecek dönemde bu yerini daha da pekiştireceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerin çabaları sayesinde Türkiye, resmi misyonlarının yanı sıra dünyada sizlerin bitirdiği ve birer iftihar abidesi olarak yükselen projelereler de temsil edilmeye başladı. Özellikle havalimanı, liman, yol, gayrimenkul yönetimi, kamu-özel ortaklığı gibi projelerde elde ettiğiniz başarıları takdirle takip ediyoruz. Devletimizin yurt dışındaki büyükelçilikleri, konsoloslukları, ticaret müşavirleri bu süreçte sizleri desteklemek, sizlere yardımcı olmak, sizlerin işlerini kolaylaştırmak üzere daima yanınızdadır. Biz de gerek ikili ziyaretler gerekse uluslararası toplantılar vesileyle bir araya geldiğimiz devlet ve hükümet başkanlarına, sizlerin meselelerini anlatmaya devam edeceğiz. Son 17 yıldır olduğu gibi gelecekte de, inşallah Türkiye’nin marka değerini yükselten siz kardeşlerime her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar