Volvo’dan iki yeni asfalt silindiri

Volvo’dan iki yeni asfalt silindiri

Dar alanlarda veya açık yolda performans gösterebilme özelliğine sahip Volvo Construction Equipment'ın DD30B ve DD35B çift tandemli iki yeni silindir modeli, bir pazara sunuldu. Bir önceki versiyonlarına göre yüzde 20’ye varan tasarruf sağlayan modeller markanın rekabet gücünü artıracak

 

Volvo Construction Equipment'ın en yeni asfalt silindir modelleri, ürün grubunun tüm hatlarını tamamlıyor ve ara yollar, dar sokaklar, yama işleri ve omuzlar dahil olmak üzere tüm işlerin üstesinden gelebileceğe benziyor. DD30B (49 inç davul genişliği) ve DD35B (54 inç davul genişliği), her yönde 10 derece salınım ve 30 dereceye kadar çerçeve eklemi sağlayan, sınırlı alanlardaki kompaktlara çok yönlülük ve kararlılık sunacak. Tam entegre TwinLock çekiş kontrolü ve tork aktarma sistemi, dik eğimli veya kaygan yüzeylerde bile tamburdaki kaymayı en aza indirgeyerek güçlü tırmanma imkanı sunmayı amaçlıyor. Volvo Construction Equipment Ürün Müdürü Bill Laing; "DD30B ve DD35B, konut ve hafif ticari kaplama işlerinin karışımı olan herhangi bir küçük müteahhitin filosuna mükemmel eklemeler olacaktır. Verimlilik artırıcı özellik yelpazesiyle birleştirilen uzlaşmaz güç ve yakıt verimi, bunları bugüne kadar bu ebat sınıfında sunabildiğimiz en iyi sıkıştırıcı yapıyor" dedi.

 

37kW güce sahip Tier 4 motor

Gelişmiş Tier 4 Final 49.6 HP (37 kW) motor ile donatılmış olan DD30B ve DD35B, doğru güç karışımı, düşük yakıt tüketimi ve düşük gürültü için düşük devirde yüksek tork üretiriyor. Yakıt verimliliği, kontroller beş saniye süreyle aktif olmadığında motor devrini düşüren ve işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan isteğe bağlı otomatik boşta çalışma özelliği ile daha da geliştirilen modellerde, pasif motor yenilenmesi, makinenin çalışma süresini artırmak için operatör tarafından günlük giriş yapılmasını gerektirmez.

Kullanımı kolay tasarım

Otomatik titreşim özelliğiyle titreşim, makine nötr konuma getirildiğinde otomatik olarak devreye girer ve boşa döndüğünde kapanır. Bu aşırı sıkıştırmayı önler ve kullanım kolaylığını artırır. Tamamlanmış döşeme kalitesini optimize etmek için, her tambur kenarları yivlerken paspasın işaretlenmesini önlemek için yivli ve yuvarlatılmıştır. DD30B ve DD35B, aynı zamanda, otomatik püskürtme sistemine sahiptir. Kabin içinde operatör koltuğu istediği yere kaydırarak görüş açısını en üst seviyeye getirebilir. Ergonomik kontroller, operatörün makineye daha kolay hakimiyet sağlamasına katkıda bulunur. Kontroller büyük çift silindirli Volvo modelleriyle aynı düzen içinde yapılandırıldığından, operatörler DD30B ve DD35B makinelerinde alışma sorunu yaşamazlar. Ek kolaylık sağlamak için opsiyonel katlanabilir ROPS kanopi, özel aletlere ihtiyaç duymadan kolayca katlanabilir, böylece makine sahadan kolayca nakledilebilir.

Bu iki çift tamburlu silindir konfor ve rahatlığın ötesinde makine çalışma süresini artıracak şekilde tasarlandı. Menteşeli başlık, motora ve hidrolik bileşenlere zemin seviyesinde erişim imkanı sağlıyor, bu da bakım kolaylığı sunuyor. Pasif rejenerasyon günlük giriş gerektirmiyor ve park edilmiş servis rejenerasyonu sadece 500 saatte bir yapılıyor. 300 litrelik su haznesinin düşük konumu, makineye mükemmel bir denge için düşük bir ağırlık merkezi sağlarken zemin seviyesinden hızlı ve kolayca doldurulabiliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar