Sumitomo yeni 6 serisi ile daha da kazandırıyor

Sumitomo yeni 6 serisi ile daha da kazandırıyor

Sumitomo’nun Japonya’da hem enerji tasarruf ödülü hem de en iyi dizayn ödülü kazanan yeni 6 serisi paletli ekskavatörleri yenilenmiş yapısı sayesinde %20’ye varan yakıt tasarrufunun yanı sıra performans ve konforu ile dikkat çekiyor

 

 
 
Zorlu çalışma koşullarında operatörlerin güvenliği ve konforu için ekskavatörlerde birçok özelliği bir araya getiren marka, kullanıcı dostu bir kabin tasarımına sahip. Bu tasarım ile Sumitomo -6 serisi, Japonya’da yapılan ve 3.600 farklı tasarımın katıldığı değerlendirmede “En İyi 100 Tasarım” ve “Güvenli Çalışma Destek Sistemi” ödüllerini kazandı.

Dünya’nın önde gelen paletli ekskavatör üreticisi Sumitomo’nun yeni 6 serisi; geliştirilmiş yeni “Space 5 Plus” motor ve yeni “SHIS Plus” hidrolik sistemi sayesinde %20’e varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlıyor. Sumitomo’nun yeni motor sistemi, Common rail yakıt enjeksiyonu, soğutmalı EGR sistemi, W/G’li (egzoz baypası) turbo şarj ile yakıt verimliliğini ve çevresel performansı optimize ediyor. Sumitomo yakıt giderlerini düşürmek amacı ile hidrolik sistem üzerinde yaptığı yenilik ve geliştirmeler sayesinde, işletmelerin en büyük girdi kalemi olan yakıtta tasarruf oranını bu makinesinde daha da artırdı.

 

Teknoloji ile birlikte gelen yüksek yakıt tasarrufu

Sumitomo yeni 6 serisi ekskavatörlerde yakıt verimliliği için geliştirilen teknolojiler sayesinde maliyetleri düşürüyor. SSC (Piston Strok Denetimi) sistemi sayesinde ağır iş çalışması esnasında motor yükü azaltan marka, BES (Bom Aşağı Enerji Tasarrufu) teknolojisi ile ise bom indirildiğinde ve büyük yağ debisi gerektirmeyen dönüş çalışmasında motor hızını düşürdü. AES (Otomatik Enerji Tasarrufu) teknolojisi ise düşük motor yükü algılandığında buna bağlı olarak motor devrini düşürüyor. Pompa debi gereksinimi ani pompa yükü ile azaldığında motor yükünü düşüren PTR (Pompa Geçişinde Düşüş) teknolojisi makinenin bu anlamda bir sorun yaşanmasını engelliyor. Rölantide motor kapatma özelliği ile makine ayarlanan bir süre hareket etmemesi durumunda motoru otomatik olarak durdururken, otomatik rölanti özelliği ise, levyeler boş konuma alındıktan sonra yaklaşık 5 saniye süreyle motorun rölantide devam etmesini sağlıyor. Geliştirilen bu sistemler yüksek verimle iş üretmeyi sağlayan SP, H ve A modları fonksiyonları ile birleşerek operatörün çok hızlı ve konforlu şekilde kazı ve yükleme yapmasına imkan sunuyor. Sumitomo paletli ekskavatörlerini dizayn ederken, son derece sade ve akıllı bir hidrolik sistem ile kullanmış. Marka bunu yaparken dünyanın önde gelen komponentlerini en üst seviyede uyum ile birleştirmiş. Böylece Sumitomo paletli ekskavatörlerin arıza sebebi ile minimum seviyede duruş veren makineler olması sağlanmaya çalışılmış. Bunu yaparken makine çalışma ve yükleme sürelerini de hızlandırarak, birim zamandaki üretim %15‘e varan seviyede artıran marka, böylece birim zamanda artan üretim miktarı, düşen yakıt tüketimi ile birleşince ton veya metreküp başına maliyetleri ciddi oranda aşağıya çekmeyi başardı.

 

Ton başı maliyet avantajı

Sumitomo paletli ekskavatörler, 7 tondan 80 tona kadar farklı ebatlarda sunduğu modelleri için geliştirdiği teknolojiler sayesinde yüksek verimli çalışmayı standart olarak sunuyor. Verimli çalışma için üstün motor ve hidrolik sisteminin yanı sıra konstrüksiyon tasarımı da büyük önem taşıyor. Sumitomo özel olarak ısıl işlem görmüş ve güçlendirilmiş yürüyüş takımları zırhlı yapısı ile koruma sağlarken, uzun tip yürüyüş sistemi sayesinde hem dengeli hem de çok daha seri hareket imkanı sunuyor. Zorlu şartlarda, yüksek aşındırma özelliğine sahip malzeme içinde uzun çalışma saatleri boyunca sorunsuz hizmet veren Sumitomo ekskavatörleri, sert ve aşındırıcı zeminler üzerindeki performansı ile kesintisiz üretim imkanı sunuyor.

Sumitomo 6 serilerinde ekstra zor koşullar için geliştirilmiş “Ağır Hizmet Tipi Bom ve Arm” standart hale getirmiş ve böylece makine dayanıklılığının artırılması noktasında önemli bir adım atılmış. Güçlendirilmiş Mass tipi arm-boom yapısı sayesinde Sumitomo ekskavatörleri, özellikle kova ile sökü işlerinde, sert zeminlerde, mermer ocaklarında ripper ile çalışmalarda çok daha yüksek performans gösterebiliyor. Sumitomo arm-boom, ekstra güçlendirilen yapısı ile çalışma esnasında çok daha düşük vibrasyon oluştururken yüksek stres direnci de makinenin en zorlu yüklerde rahat çalışmasını sağlıyor.

 

Ödüllü tasarım

Sumitomo 6 serilerinin yepyeni dış görünümü, operatör konforu ve ergonomisi için yeniden tasarlanmış olan yeni operatör kabini ile taçlandırdı. Zorlu çalışma koşullarında operatörlerin güvenliği ve konforu için ekskavatörlerde birçok özelliği bir araya getiren marka, kullanıcı dostu bir kabin tasarımına sahip. Bu tasarım ile Sumitomo -6 serisi, Japonya’da yapılan ve 3.600 farklı tasarımın katıldığı değerlendirmede “En İyi 100 Tasarım” ve “Güvenli Çalışma Destek Sistemi” ödüllerini kazandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar