MST 644 Plus

MST 644 Plus

Operatör istek ve beklentileri göz önünde bulundurularak birçok yeniliğin sunulduğu MST yeni 6 Plus Serisi’nde,  MST 644 Plus modeli gücü ve ergonomisi ile dikkat çekiyor. MST 6 Plus serisi kazıcı yükleyicilerde kullanılan turbo şarjlı ve intercoolerlı 100 HP gücündeki dizel motor düşük devirlerde dahi yüksek tork ve dolayısıyla yakıt ekonomisi sağlarken, 4 ileri 4 geri otomatik şanzıman operatör konforunu arttırıyor. Ağır hizmet tipi dayanıklı akslar kullanılan modelide, arka aksta standart özellik olarak bulunan Sınırlı Kaydırmalı Diferansiyel (LSD) ve zorlu zemin koşullarında yüksek çekiş gücü sağlıyor. 
MST 644 Plus’ın ağır şartlara göre tasarlanan güçlü ön bom yapısı, en zorlu koşullarda bile güvenli bir operasyon imkanı sunuyor. Tüm modellerde standart olarak sunulan 1,2 m³ kapasiteye sahip 6 işlevli yükleme kovası ile rakiplerine oranla her kepçede daha fazla malzeme yükleme verimliliği elde ediliyor. Yine ağır çalışma şartlarına göre tasarlanan arka kazıcı grubu, sağlam konstrüksiyonu ve yüksek verimli hidrolik sistemi ile üretkenliği en üst seviyede tutuyor. Yeni tasarımıyla daha iyi bir ağırlık dağılımına sahip geniş denge ayakları ile MST 6 Plus kazıcı yükleyiciler, engebeli arazilerde dahi makinanın dengeli bir şekilde durmasını sağlıyor.

Operatör kabini
Modelin dikkat çeken diğer özellikleri arasında ise kabinde geliyor. Operatör istek ve beklentilerine göre tasarlanan arka joystickler, operatörlere hassasiyet gerektiren kazı, kaldırma, indirme gibi işlerde kolay kontrol imkanı sağlıyor. Ayrıca üzerindeki özel amortisör sistemi ile birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilen joystick konsolları, operatörün istediği konumda sabitlenerek daha ergonomik bir çalışma ortamı oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca operatör konforunun maksimum seviyede hissedilebilmesi için havalı süspansiyonlu operatör koltuğu standart olarak sunuluyor.
Opsiyonel donanım olarak sunulan Sarsıntısız Yürüyüş Sistemi – SRS ise yükleyici silindirlerine amortisör görevi görüyor. Yükleyici kovası dolu iken veya seyir halindeyken engebeli arazilerde oluşabilecek şok darbeleri sönümleyerek operatöre daha sarsıntısız ve hızlı seyahat etme rahatlığı sağlıyor. MST 6 Plus kazıcı yükleyicilerde kullanılan yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi sayesinde sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısının operatörün istediği dereceye getirilebilmesi sağlanmış. Ayrıca kabin izolasyonu geliştirilerek hem operatör konforu arttırılmış hem de gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilmiş.


MST 644 Plus Teknik Özellikleri

Motor                                       Perkins 110 HP
Motor tipi                                 1104D-44TA dizel motor
Maks. tork                                410 Nm  (1400 dev/dk)
Yükleyici kova kapasitesi         1,2 m³
Arka kova kapasitesi                0,20 m³

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap