Volvo üçüncü çeyrekte pandeminin etkilerinden kurtuldu

Volvo üçüncü çeyrekte pandeminin etkilerinden kurtuldu

Covid-19 salgınının ardından, 2020'nin üçüncü çeyreğinde, özellikle Çin'de, inşaat ekipmanı ve hizmetlerine yönelik talep güçlü bir şekilde toparlandı ve bu, Volvo CE’nin satış, sipariş ve makine teslimatlarında iyileştirmeler yapmasına yardımcı oldu. Üçüncü çeyrekte net sipariş alımı, 2019'un aynı çeyreğine göre% 40 arttı. Teslimatlar üçüncü çeyrekte% 20 artarak 19.774 makineye ulaştı.
Çoğu pazar, üçüncü çeyrekte Covid-19 salgınının etkilerinden iyi bir şekilde kurtuldu ve dönem sonunda makine kullanımı neredeyse 2019 seviyelerinde gerçekleşti. Bununla birlikte, salgının yarattığı süregelen belirsizlik etkisini, Ağustos ayı sonuna kadar% 19 düşüş gösteren Avrupa pazarında sürdürdü.
Kuzey Amerika pazarı da % 19 düşerken, Güney Amerika 2019'daki çok düşük seviyelerden de olsa % 11 yükseldi. Asya'da (Çin hariç) toplam Pazar % 13 küçüldü. Çin pazarı, hükümetin teşvik önlemlerinin etkisiyle pandeminin etkisinden güçlü bir şekilde kurtuldu ve bu dönemde talepte% 22'lik bir artışa yol açtı.

Volvo CE Başkanı Melker Jernberg üçüncü çeyreğe ilişkin değerlendirmesine, "İkinci çeyrekteki keskin Covid-19 düşüşünün ardından üçüncü çeyrekte çoğu pazarda inşaat faaliyetlerinin kademeli olarak iyileştiğini gördük" yorumunu yaparak "Dünyanın en büyük pazarı olan Çin'de talep özellikle güçlüydü ve burada pazar payımızı büyütmeye devam ettik. Devam eden belirsizlikle, maliyet kontrolüne sıkı bir şekilde odaklanmaya devam edeceğiz ve meslektaşların, müşterilerin ve iş ortaklarının sağlık ve güvenliğine öncelik vereceğiz" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar