NEW HOLLAND C Serisi Mini Ekskavatörler

NEW HOLLAND C Serisi Mini Ekskavatörler

TürkTraktör’ün 2013 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştirdiği New Holland mini ekskavatörleri grubunda geniş bir ürün çeşitliliği bulunuyor. Kullanıcısına yüksek performans ile birlikte yüksek bir çalışma konforu da sunan yeni C Serisi Mini Ekskavatörler üzerinde bulunan birçok tasarımsal detay ile de göz dolduruyor. 1.7 ila 6.0 ton aralığında geniş bir ürün gamına sahip olan C Serisi, bünyesinde her işe uygun bir model bulunduruyor.
 

E17C: Kompakt ve Fonksiyonel Tasarım

New Holland’ın mini ekskavatör grubundaki en küçük üyesi olan E17C modeli, 1.700 kg çalışma ağırlığı ve kompakt ölçüleriyle dar çalışma alanlarında ön plana çıkıyor. Sıfır kuyruk dönüş tasarımına sahip olan bu modelde, kule dönüşü esnasında makine üst şasisi palet dışına taşmadığı için, kısıtlı çalışma alanlarda bir güvenlik sorunu oluşturmuyor. Bu sayede operatör, duvara yakın alanlarında verimli bir kazı çalışması yerine getirebiliyor.

Genişleyebilir palet tasarımına sahip olan E17C modelinde, alt şasi genişliği dar alanlardan geçmek gerektiğinde 990 mm genişliğe kısaltılabiliyor ve kapalı alan çalışmalarında kapılardan geçmek mümkün oluyor. Kazı esnasında daha dengeli bir performans sunabilmek adına ise palet genişliği 1300 mm genişliğe açılabiliyor. Bu, operasyon kabin üzerindeki basit bir buton kontrolü ile sağlanıyor.
 E17C modeli, gücünü 0.9 L motor hacmine sahip 3 silindirli bir motordan alıyor. Bu motor E17C gibi kompakt bir makine için ideal olan 16.8 hp’lik güç ve 54 Nm’lik tork üretimini ideal motor devirlerinde gerçekleştiriyor.
Motorun soğuk havalarda kolay marş yapmasına yardımcı olacak ön ısıtma sisteminin standart olarak sunulduğu E17C modeli üzerinde, hırsızlıkları engellemek amacıyla kodlu hırsızlığa karşı koruma sistemi de hazır bulunuyor. Bu özelliğin devreye alınmasıyla birlikte, dijital ekran üzerine operatörün belirleyeceği 5 haneli güvenlik kodu girişi yapılmadan motor marşı gerçekleştirilemiyor. Tüm diğer New Holland C Serisi Mini Ekskavatör modellerinde olduğu gibi E17C modelinde de acil durumlarda motoru stop etmek için acil durum kapatma butonu yer alıyor.

 

Akıllı Hidrolik Sistem Tasarımı

E17C modelinde 2 adet pistonlu ve 1 adet dişli pompa ile hidrolik sistem ihtiyacı olan yağ sisteme gönderiliyor. Her bir pompanın makine üzerinde farklı fonksiyonların kontrolünden sorumlu olduğu bu tasarımda, kazı esnasında eş zamanlı hareketler çevik bir şekilde sağlanıyor. E17C üzerinde kırıcı gibi temel ataşmanların kontrolünü sağlamak üzere kırıcı tesisatı da standart donanım olarak sunuluyor. Hassas makine kontrolünü sağlamak adına, tüm anahtar noktalarda silindir yastıklamaları kullanılıyor. Böylece, makine hareketine bağlı olarak meydana gelen titreşim ve şok darbeleri operatöre iletilmiyor. Bu özelliğin yanında, hidrolik sistemde yer alan akümülatör hidrolik titreşimlerin azalmasına yardımcı olarak, kullanım hassasiyetini daha da artırıyor. Yürüyüş sisteminde çift flanşlı makara tasarımı kullanılan E17C modelinde, makinenin ağırlığı palet üzerine daha dengeli bir şekilde dağıtılıyor. Bu, palet ömrünü uzatırken, paletin makine üzerinden çıkma riskini de oldukça azaltıyor. Kaplumbağa ve tavşan olarak adlandırılan iki farklı hız seçeneğinin bulunduğu modelde, eğimli arazilerde yürüyüş esnasında ihtiyaç olan ideal yürüyüş torkunu sunabilmek için otomatik yürüyüş modu değişim özelliği de standart olarak yer alıyor.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap