Case’in yükleyicideki yeni amiral gemisi; 1021F

Case’in yükleyicideki yeni amiral gemisi; 1021F

TürkTraktör lastikli yükleyici modeli 1021F’i Türkiye pazarına sunuyor. 320 HP güce sahip olan 25 ton sınıfındaki makine ile maden ve hafriyat sektörüne yönelik iddasını artırmayı hedefleyen marka, özel tasarım ön aks sistemi ile Türkiye’deki zorlu şartlarda daha iyi performans sergilemeyi amaçlıyor

 

TürkTraktör’ün bünyesinde yer alan Case İş Makinaları, 25 ton sınıfındaki lastikli yükleyici modeli 1021’in yeni serisi F’i Türkiye pazarına sunuyor. Geçtiğimiz günlerde dünya lansmanı gerçekleştirilen yeni 1021F Serisi ile özellikle maden sektörüne yönelik çalışmalarda elini güçlendirmek isteyen marka, hafriyat ve hazır malzeme işi yapan alanlarda da daha büyük kova seçeneği sunarak fark yaratmayı hedefliyor. Maden için 4 m3, hafriyat ve hazır malzeme için ise, 4.2 m3 kova seçeneklerinin sunulduğu yeni 1021F serisi 320 HP güce sahip 6 silindirli Cursor 9 motor kullanılıyor. İkinci nesil Common Rail Cursor 9 motorlar düşük yakıt tüketimi sunarken, yüke verilen tepki, maksimum tork, maksimum güç gibi konularda üst düzey performans vaat ediyor. 2004 yılından beri Avrupa pazarında kamyon ve Tır’larda kullanılan motor çalıştığı devre göre kontrollü performans sağlıyor. Bu sayede de önceki modellere göre yüzde 10 yakıt tasarrufu elde edilmesine imkan sunuyor.

 

Ağır hizmet tipi ön aks

Yeni Case 1021F maksimum, ekonomi, normal ve normal otomatik gibi 4 farklı çalışma moduna sahip. Bu modlardan uygun olan ile çalışıldığında yakıt sarfiyatını da buna göre ayarlayan makine, bu sayede operatöre tek tuş ile yakıt sarfiyatını kontrol etme imkanı sunuyor. Yeni Case 1021F lastikli yükleyiciler de, ZF’nin ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli aksları kullanılıyor. Yüksek çalışma saati gerektiren zorlu çalışma koşulları için üretilmiş olan bu aks sistemi, özellikle Türkiye’deki maden sahaları için uygun. Soğutmalı ağır hizmet tipi ZF akslarda yağ sıcaklığı sabir değerlerde tutularak daha güvenli bir çalışma sağlanması amaçlanıyor. Ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli akslar ile torkun tamamı (%100) patinaja düşmüş tekerleğe iletiliyor ve güç kaybı sıfıra indiriliyor. Torkun tamamının tekerlere iletilmesi ile sınırlı kaymalı diferansiyele göre yüzde 40 daha fazla itme kuvveti elde ediliyor.

 

Küp tasarımlı radyatör

Pazara sunulan diğer lastikli yükleyici modellerinde radyatörler art arda yerleştiriliyor. Yeni Case 1021F’de ise, 5 radyatör küp şeklinde konumlandırılmış. Bu sayede her bir radyatörün temiz hava alması sağlanıyor. 1021F serisinde soğutmalı sıvıların ömrü 15 bin saate kadar artması bekleniyor. Case 1021F lastikli yükleyicilerde standart olarak sunulan ters fan özelliği kabin içerisinden kontrol edilebiliyor. Düşük olan fan hızı (1200rpm) kabin içerisinde bulunan operatörü rahatsız etmeyerek konforlu bir çalışma alanı sunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar